Top menu

Technologia Google TłumaczTłumacz

Tradycyjne · Lokalne · Naturalne produkty obszarów LGD Rozwój Ziemi Lubaczowskiej i CK Podkarpacie

Co roku pszczelarze Ziemi Lubaczowskiej, z okazji swojego święta organizują Majówkę Pszczelarską. Wydarzenie jest doskonałą okazją dla pszczelarzy, którzy mogą wymienić się doświadczeniami, ale także okazją do zaprezentowania dorobku jaki wypracowują pszczelarze z regionu. Odwiedzający mogą zaopatrzyć się w różne gatunki miodów bezpośrednio od producentów, pyłków, propolisu, kosmetyków, świec i innych wyborów na bazie miodu.

Święto stało się nie tylko sposobnością do promocji miodu, ale także do nagrodzenia tych, którzy dbają o to, by miód z ich pasiek był wyjątkowy. Osobom szczególnie zasłużonym dla pszczelarstwa wręczone zostaną odznaczenia resortowe oraz odznaki honorowe „Zasłużony dla Rolnictwa” przyznane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Wydarzeniu towarzyszą konkursy na „Najlepszy Miód Ziemi Lubaczowskiej” i „Najlepszą potrawę na bazie miodu”, kiermasz kulinarny kół gospodyń wiejskich, występy artystyczne i inne atrakcje.

Organizatorami wydarzenia są: Gminy powiatu lubaczowskiego, Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Rzeszowie, Koło i Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Lubaczowskiej „EKO-BARĆ”.

Termin i miejsce: przełom maja/czerwca, wybrane miejscowości powiatu lubaczowskiego.

Informacje: http://miodylubaczowskie.pl/ , portal internetowy  https://elubaczow.com/ , strony internetowe gmin powiatu.

Producent: Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Lubaczowskiej „EKO-BARĆ”

Zobacz wszystkie produkty producenta

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies.

Zamknij komunikat