Top menu

Technologia Google TłumaczTłumacz

Tradycyjne · Lokalne · Naturalne produkty obszarów LGD Rozwój Ziemi Lubaczowskiej i CK Podkarpacie

Folkowisko

Folkowisko to mały, klimatyczny, robiony przez ludzi z pasją festiwal. Organizatorzy w lipcowe dni i noce zabierają na Wschód. Wydarzenia odbywają się w niewielkiej wsi Gorajec na pograniczu polsko-ukraińskim. Domem dla Folkowiska jest prowadzony przez rodzinę Piotrowskich i ich licznych przyjaciół Chutor Gorajec – magiczne miejsce, pełne pomysłów i rodzinnego ciepła.

Festiwal rozpoczął się na weselu Mariny i Marcina. Zaprosili przyjaciół z kilku krajów na polskie wiejskie wesele, a potem były poprawiny. Na początku było bardzo kameralnie. Potem przyjaciele przywozili ze sobą swoich przyjaciół i na którymś Folkowisku było około 3500 osób. Festiwal otrzymał wiele nagród.

Nie sposób wymienić wszystkich rajdów, warsztatów, pokazów i spontanicznych wydarzeń Folkowiska. Podczas festiwalu organizowane są debaty, pokazy filmowe, koncerty, rajdy terenowe, warsztaty umiejętności ludowych, spektakle teatralne, gry wiejskie i wieczory opowiadaczy. Celem imprezy jest kultywacja dziedzictwa kulturowego narodów zamieszkujących Galicję przed II wojną światową. Jednym z głównych zadań, jakie stawiają sobie organizatorzy, jest połączenie tradycji z nowoczesnością, nadając kulturze ludowej nową formę. Folkowisko ukazuje polską wieś taką, jaka ona obecnie jest.

Festiwal Folkowisko odbywa się od w połowie lipca w Gorajcu (gm. Cieszanów).

Więcej informacji na www.folkowisko.pl.

Producent: Folkowisko - Chutor Gorajec

Zobacz wszystkie produkty producenta

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies.

Zamknij komunikat