Top menu

Technologia Google TłumaczTłumacz

Tradycyjne · Lokalne · Naturalne produkty obszarów LGD Rozwój Ziemi Lubaczowskiej i CK Podkarpacie

Festiwal Dziedzictwa Kresów

Historia Festiwalu Dziedzictwa Kresów, wcześniej organizowanego pod nazwą Festiwalu Kultur i Kresowego Jadła, sięga 2009 roku. Od tamtego czasu, impreza o początkowo lokalnym wymiarze, urosła do rangi jednego z największych wydarzeń kulturalnych w regionie. Festiwal Dziedzictwa Kresów to cykl wydarzeń organizowanych przez Gminę Lubaczów. Od samego początku Festiwal jest mocno związany z historią, dziedzictwem i kulturą dawnych Kresów Rzeczypospolitej, promując ich tradycję oraz wielokulturowość. W swojej formule nawiązuje do kulinariów dawnej lubaczowskiej wsi i czasów Jana III Sobieskiego. Festiwal Dziedzictwa Kresów to wydarzenie skierowane do wszystkich smakoszy tradycyjnych kulinariów i wspaniałej wielopokoleniowej zabawy.

Od kilku lat związane z Festiwalem atrakcje i wydarzenia gromadzą w sumie kilkanaście tysięcy osób. Każdego roku, w trakcie festiwalowych dni, w Lubaczowie oraz gminach Cieszanów, Horyniec-Zdrój, Lubaczów i Narol odbywają się koncerty, wielka biesiada kresowa połączona z wystawą, warsztaty i inscenizacje, konferencje i prelekcje, kino kresowe, tradycyjny konkurs kulinarny i na zakończenie wieńcząca niedzielna impreza plenerowa na placu festiwalowym w Baszni Dolnej.

Produkt wypromowany podczas festiwalu: "Kresowe Jadło" - tradycyjne kulinaria wielokulturowego Podkarpacia i Lubaczowszczyzny (marka gminy Lubaczów)

Organizator Festiwalu: Gminny Ośrodek Kultury w Lubaczowie, ul. Wyszyńskiego 25, 37-600 Lubaczów, tel. + 48 16 632 14 61,    kontakt@festiwalkresow.pl

Dla wystawców: wystawcy@festiwalkresow.pl

Dla mediów: biuroprasowe@festiwalkresow.pl 

Termin i miejsce: przełom lipca/sierpnia, Lubaczów, Cieszanów, Horyniec-Zdrój, Narol oraz wielki finał festiwalu w Baszni Dolnej przy Kresowej Osadzie w pierwszą niedzielę sierpnia

Informacje: https://festiwalkresow.pl/

Producent: Gminny Ośrodek Kultury w Lubaczowie

Zobacz wszystkie produkty producenta

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies.

Zamknij komunikat